Türkçe    İngilizce    Norveççe    Hollandaca       

 • BODY WRAP

  Body Wrap, yani vücut sarması uygulamasında vücuda çamur sürülür ve vücut plastik folyoya sarılır. Oldukça rahatlatıcı olan bu yöntemin selülite karşı etkili olduğu söyleniyor.


 • HOT STONE

  Sıcak Taş Terapisi ısıtılmış taşların kullanıldığı bir masaj şeklidir. Taşlardan emilen ısı kan dolaşımını artırır ve hücrelere daha çok kan hücresinin iletilmesine yardımcı olur. Terapi gören kişi,masaj sonunda kaslarındaki tutulmalardan,sertlik ve ağrıların hafiflediğini hisseder.


 • VÜCUT PEELINGİ - MASAJI

  Hamamda vücudun terlemesinden sonra, vücut peelingi yapilmaktadir. Ölü hücreleri ve kiri arindirir. Sonra vücut bol köpükle yikanir. Uygulatip,bunu yasamanizi tavsiye ederiz!


 • YAĞ MASAJI

  Cogu kisi hamamdan sonra, degisik yaglarla yapilan dinlendirici vücut masajini tercih ederler. Bu uygulama hem cilt hem de kaslarimiz icin oldukca faydalidir. Hamamdan sonra yaptiracaginiz bu masaj cok dinlendiricidir. Ayrica sadece masaj da yaptirabilirsiniz. Inanilmaz rahatlaticidir. Vücudunuzdan bütün yorgunlugunu gittigini hissedeceksiniz.


 • SIRT MASAJI

  Bircok kisi boyun, sirt, omuz yada bunu gibi vücudumuzun degisik yerlerindeki agrilardan sikayetcidir. Yaptiracaginiz iyi bir sirt masaji cogu sikayetlerinizi ortadan kaldiracaktir. Agri gibi problemi olmayanlar icin ise iyi bir rahatlama yöntemidir.


 • AROMATERAPİ

  Degisik aromatik yaglarla butun vücuda uygulanir. Inanilmaz dinlendiricidir.


 • YÜZ MASKESİ - MASAJI

  Cildiniz, uyguladigimiz maske ile derinlemesine temizlenir. Maskeden sonra yüzünüz icin gerekli ve dinlendirici olan yüz masaji uygulanir. Gercek bir anti-stress uygulamasidir. Kesinlikle tavsiye edilir.


 • AYAK MASAJI

  Ayaklarimizin hakettigi,inanilmaz dinlendirici bir masajdir. Ayaklarimiz,bütün gün bizi tasimakla birlikte, vücudumuzdaki agrilari toplayan ve bize bu sinyalleri veren en degerli yerimizdir. Uyguladigimiz ayak masaji Cin de ortaya cikmistir ve zamanla bütün Avrupa`ya yayilmistir.


 • TÜRK HAMAMI

  Rahatlatici bir hamamin ardindan, vücut masaji yapilir. Yüz maskesi ve masajiyla devam ediyor. Bütün bu uygulamanin ardindan kendinizi, baska bir dünyada hissedeceksiniz. Yasayin ve hissedin!


Hamam

Hamam geleneği sizlerin de bildigi gibi, Romalılar'a kadar uzanan bir gelenek. Anadolu'ya gelen Türkler beraberlerinde getirdikleri banyo geleneğini Roma ve Bizans geleneğiyle birleştirmistir. İslamiyetin emrettiği temizlik ve hijyen kuralları da buna eklenince suyun kullanımı ve yeni bir konsept ortaya çıkmistir: Türk banyosu. İlk başta farklı bir banyo türü olarak çıkan Türk banyosu daha sonra kurumsallık kazanarak ve kendi geleneğini oluşturmustur. Türk banyosunun yapıldığı yıkanılan yer anlamına gelen hamam kelimesi eklenince Türk banyosu adı Türk hamamı olarak isim değiştirdi. Kamusal alandaki ilk genel hamam 1584'de III. Murat'ın annesi Nurbanu Sultan'ın Mimar Sinan'a yaptırdığı Çemberlitaş hamamı oldu.

Hamama gelenler alacakları kabinlerde üstlerini değişip peştamallara sarılarak. Kisi göbek tasina uzaniyor ve toksinleri terleme yoluyla dışarı atıyor, bu sürede yumuşayan deri masaj ve keseye hazır hale geliyor,diğer yandan kese ile vücut yıpranmış, ölü deri dokusundan cilde zarar vermeden temizleniyor.


top